Flash Player kurunuz
POS Yazar Kasa

Z Raporu Nedir?

Z Raporu

Yazar kasa kullanmak zorunda olan mükelleflerin bilmesi ve yapması zorunlu olan konulardan biri de Z raporudur. Peki, Z raporu nedir?
Mali raporlar olan bu rapor türü ödeme kaydedici cihazınızın hafızasını sıfırlar ve günlük verileri mali hafızaya yükler. Z1 ve Z2 olmak üzere iki çeşidi vardır. Z1 günlük, Z2 ise dönemlik raporlardır.
İşyerleri açısından oldukça önemli olan z raporunun alınmaması durumlarında ceza kesilmektedir. Gün sonu yerine ertesi gün fiş kesmeden alınan z raporu için bile kanun gereğince para cezası verilmektedir.

Z Raporu Nasıl Alınır?


Her yazar kasa modeli için z raporu farklı alınmaktadır. Farklı tuş kombinasyonları kullanılarak işlem yapılmaktadır. Ayrıca günlük ve aylık alınma şekilleri de farklıdır. Size yol göstermesi açısından tüm markalar için nasıl rapor alındığını tarif etmeye çalışacağız.
Teknokasa için,

Günlük: Anahtar tuşuyla Z konumuna gelerek 4 adet 0 yazın. ÇEK ve NAKİT tuşlarına basın.
Aylık: Anahtar tuşuyla Z konumuna gelerek 4 tane 0 yazın ve ÇEK tuşuna basın. Ayın ilk günü alınan raporun numarasını başına 0 ekleyip yazın, son günü de aynı şekilde yazıp KREDİ tuşuna basın.

Olivetti için,
Günlük: Anahtarı Z konumuna getirin. 10 yazıp X tuşuna basın ya da tarihi girip çarpı (X) tuşuna basın.
Aylık: Anahtarı SET konumuna getirin ve 182 yazarak X tuşuna basın. Ayın ilk z raporu sayaç numarasını yazıp X tuşuna basın. Son gün içinde aynı işlemi gerçekleştirin.


Yazar Kasa Servisi Hizmet BölgeleriHizmet Bölgelerimiz
Deneyimli teknik ekip ve donanımlı araçlarımızla hizmet verdiğimiz noktalar arasında Şehremini,  Fatih, Sultanahmet Devamı..

Kampanya

Yazar Kasa Servis Kampanyası
Konum: Ana Sayfa Z Raporu

İletişim Bilgileri

Yazar Kasa İletişim Bilgileri

Adres: Hoca Üveys Mah. Kocasinan Cd. No:43 Fatih/İstanbul
Tel: 0212 524 40 64

E-mail: fatih@profilo-servis.com.tr

Web: www.yazarkasayetkiliservis.com

Her yerdeyiz…

Yazar Kasa Servis Bölgeleri

Fatih, Edirnekapı, Samatya, Kocamustafapaşa, Eminönü, Sirkeci, Topkapı, Yedikule, Sultanahmet, Çemberlitaş, Silivrikapı, Karagümrük İstanbul’un tüm semtlerinde cihazlarınızı tamir ediyoruz.

Satış bizim işimiz

Yazar Kasa Servis

Ödeme kaydedici cihazlarınızın satışında düşük fiyatlar ve uygun ödeme koşulları uygulayarak bütçenizi de düşünüyor, müşterilerimize tam destek veriyoruz.

Yetkili olduğumuz markalar

Yazar Kasa Marakaları

Merkezimiz tüm markalara hizmet vermekle birlikte Olivetti, Profilo, Telestar, Saba, Siemens ve Nikkam marka cihazların tamir ve bakımında yetkilidir.